נישואים אזרחיים

נישואים אזרחיים

מדינת ישראל מורכבת מקיבוץ גלויות, וגלי העליות הביאו עימן שינויים בהכרת הממסד לגבי היתרי החתונה לעולים אשר לא נולדו בארץ. בזמן שהרבנות אינה אופציה עבורכם, מהן האפשרות שעומדת בפניכם? מהם נישואים אזרחיים? היכן מתחתנים? במה זה כרוך? הטיפים החשובים שאתם צריכים בכל הנוגע לנישואים אזרחיים:

האפשרות של נישואים אזרחיים בארץ אינה קיימת כיום. נישואים אזרחיים ניתן לערוך בחו"ל, ולאחר מכן לפנות למשרד הפנים שיכירו בנישואין ויישנו את הסטטוס שלכם בתעודות הזהות. חשוב לדעת! בני זוג אשר נישאו בחו"ל יחשבו כבני זוג נשואים לכל דבר ועניין..היכן ניתן להתחתן בנישואים אזרחיים בחו"ל?
בקפריסין ניתן לערוך נישואים אזרחיים בצורה פשוטה ובעלויות נמוכות יחסית בזכות הקירבה הגאוגרפית לישראל. תכננו מראש שיהייה של מספר ימים בקפריסין על מנת להסדיר את העניינים הרלוונטים באחת מלשכות הרישום. ישנן חברות אשר מתמחות בחבילות חתונה הכוללות את כל הסידורים, הזמנת המלון, הטיסות, הרישומים וכדומה, אך ניתן כמובן לעשות כל זאת באופן עצמאי. אנא הקפידו להגיע עם דרכונים בתוקף, תמצית רישום של מעמדכם (רווקים, גרושים ). במידה והמעמד הוא גרושה או אלמן ה, הביאו עמכם תעודת גירושין פטירה. הכי חשוב הוא שכל תעודה, טופס או מסמך יהיו מתורגמים לאנגלית על ידי נוטריון מוסמך.ישנם יעדים נוספים כגון ניו יורק או לאס-וגאס בארה"ב, בקנדה, בצ'כיה או באיטליה, או יעדים אקזוטים  יותר כמו יוון, קוסטה ריקה או איי סיישל... לכל מדינה תנאים שונים לרישום ונישואין, ובכל מדינה ההליך נמשך פרק זמן שונה ומבוצע באופן שונה (בעירייה, או על ידי עורך דין, וכדומה). על כן, יש להתעדכן היטב לפני הנסיעה לאותה מדינה, שלא יתברר ששכחתם מסמכים או שאינכם יכולים להינשא מסיבה זו אחרת ע"פ חוקי המדינה.
לאחר שתקבלו לידיכם את תעודת הנישואין, עליכם להחתים אותה במשרד המשפטים המקומי על מנת שתקבל תוקף רשמי.
את מסיבת החתונה ניתן לערוך בארץ עם משפחה וחברים, או ביום הטקס באופן מצומצם יותר במסעדה מועדון או כל בחירה שעושה שמח.
 
 

תגיות :
כתבות קשורות